Kiekkoleirin ensimmäinen viikko päätökseen

Seuran nuorimpien ikäluokkien kesäleiri päättyi perjantaina iloisiin tunnelmiin, kesälomille lähdettiin hymyssä suin!

Kiekkoleiri nuorimpien ikäluokkien kanssa sujui kaiken kaikkiaan hienosti, pelaajat osasivat noudattaa sovittuja sääntöjä, kunniottaa toisiaan sekä toimia ryhmässä. 

Leiri huipentui perjantaina pelaajavierailuihin kun leiriläisiä tulivat tervehtimään SM-liigataituri - seuran oma kasvatti Iikka Kangasniemi (Pelicans) ja NHL:ssä uraa luova Vantaalainen ja keväällä MM-kisoissa Suomea edustanut maalivahti Joonas Korpisalo (Columbus Blue Jackets). Leiriläiset saivat pelaajien nimmareita ja selfieitä heidän kanssaan sekä lisäksi Iikka piipahti myöskin jäällä taituroimassa pelaajien iloksi. Iso kiitos kiireisille ammattilaisille, jotka kesäharjoittelun lomassa kävivät ilostuttamassa leiriläisiä!

Hyvää kesää G- & F-ikäluokille!